خانه / استانی / قدرت روزافزون ایران ثمره خون شهداست
تعداد مشاهده :» 21
6348
قدرت روزافزون ایران ثمره خون شهداست

قدرت روزافزون ایران ثمره خون شهداست

رئیس عقیدتی سیاسی پادگان شهید سرلشکر برخورداری عجب شیر گفت: ایران اسلامی در سایه رشادت ها و از جان گذشتگی های شهدا و ایثارگران، به قدرت منطقه و جهان تبدیل شده و در عرصه بین المللی و مسائل جهانی نقش آفرینی می کند.
قدرت روزافزون ایران ثمره خون شهداست
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد صادق فرحی روز سه شنبه در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در مسجد جامع شهرستان عجب شیر اظهار کرد: امروز و در سایه خون پاک شهدا، دیدگاه و نظر ایران در سیاست های منطقه ای و مسائل مهم جهانی، تعیین کننده و کارساز شده است.
وی افزود: شهدا جان خود را نثار پایداری و استواری پرچم مقدس ایران کردند از این رو تجلیل و پاسداشت شهدا وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام فرحی با بیان ویژگی های اخلاقی و شخصیتی شهید صیاد شیرازی، گفت: ایمان و وظیفه شناسی از ویژگی های بارز این شهید سرفراز اسلام و انقلاب بود و همین ویژگی هاف وی را به الگوی اخلاق و ایمان تبدیل کرده است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهید صیاد شیرازی ادامه داد: توکل به خدا، سادگی، تلاوت قرآن در هر فرصتی، تاکید بر اتحاد و وحدت و تدبیر از جمله خصایص و فضائل شخصیتی شهید سپهبد صیاد شیرازی بود.
از مهمترین اقدامات شهید صیاد شیرازی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌ توان به تهیه طرح ‌های عملیاتی که منجر به شکستن حصر شهرهای سنندج و پادگان‌ های مریوان، بانه و سقز شد، اشاره کرد.
شهید علی صیادشیرازی روز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۷۸ در حوالی خانه ‌اش مورد سوء قصد عوامل تروریست قرار گرفت و به شهادت رسید.
شهرستان عجب شیر در دوران دفاع مقدس ۲۲۸ شهید گلگون کفن و ۴۰۹ نفر جانباز سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*