خانه / استانی / ۱۹ میلیون دلار کالا از گمرک مراغه صادر شد
تعداد مشاهده :» 46
6327
۱۹ میلیون دلار کالا از گمرک مراغه صادر شد

۱۹ میلیون دلار کالا از گمرک مراغه صادر شد

عناوین کل اخبار
تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ساعت: ۱۱:۱۱
۱۹ میلیون دلار کالا از گمرک مراغه صادر شد
مراغه – ایرنا – رئیس گمرک مراغه از صادرات ۱۹ میلیون دلاری کالا و تولیدات داخلی به کشورهای خارجی از این گمرک در سال گذشته خبر داد.

۱۹ میلیون دلار کالا از گمرک مراغه صادر شد
حیدر جلال زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کالاها به ۱۹ کشور مختلف جهان صادر شده است.
وی ادامه داد: کالاهای صادراتی به وزن ۶۹ هزار و ۶۰۰ تن به وسیله سه هزار و ۳۳۶ دستگاه کامیون و در قالب یک هزار و ۵۳۱ فقره اظهارنامه صادراتی به خارج صادر شده است.
جلال زاده اضافه کرد: این کالا‌ها شامل تولیدات صنعتی شیشه جام، آینه، کربنات سدیم، سولفات آمونیوم، محصولات فولادی و محصولات کشاورزی و تبدیلی از جمله انواع کشمش، سیب و آرد گندم بود.
وی گفت: همچنین در سال گذشته برای ۲۶۲ خودروی سواری اظهار نامه خروج موقت (کاپوتاژ) توسط گمرک این شهرستان برای تردد در کشورهای خارجی صادر شد.
در سال ۹۵ میزان صادرات کالا از گمرک مراغه ۲۳ میلیون و ۵۸۱ هزار دلار گزارش شده بود که نسبت به سال ۹۶، ۲۰ درصد کاهش داشته است.
گمرک مراغه از آذرماه ۱۳۷۵ و به‌ منظور تسریع در تشریفات گمرکی و صادرات خشکبار مراغه و شهرستان ‌های مجاور کار خود را آغاز کرد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از ظرفیت های مناسبی در بخش صادرات محصولات غیرنفتی از جمله صنایع تبدیلی، صنعتی و کشاورزی برخوردار است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*