خانه / اجتماعی / اقامت مسافران نوروزی در مراغه ۶۵٫۳ درصد افزایش یافت
تعداد مشاهده :» 21
6302
اقامت مسافران نوروزی در مراغه ۶۵٫۳ درصد افزایش یافت

اقامت مسافران نوروزی در مراغه ۶۵٫۳ درصد افزایش یافت

مراغه – ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به استقبال مسافران نوروزی از اماکن اقامتی این شهرستان در تعطیلات نوروزی گفت: از آغاز تعطیلات، اقامت در این اماکن نسبت به سال گذشته ۶۵٫۳ درصد افزایش یافته است.

[اقامت مسافران نوروزی در مراغه ۶۵٫۳ درصد افزایش یافت]

یعقوب طالبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون و از آغاز تعطیلات نوروزی ۹۸۴ نفر از مسافران نوروزی در اماکن اقامتی این شهرستان اسکان یافته اند.
وی ادامه داد: وضعیت مساعد آب و هوایی در ایام تعطیلات نوروزی و نیز افزایش سفرهای نوروزی از مهم ترین دلایل افزایش میزان اقامت در این شهرستان بوده است.
وی اضافه کرد: این شهرستان با زیرساخت های مناسب اقامتی و گردشگری، مقصد مناسبی برای مسافران و میهمانان نوروزی بوده که پیش بینی می شود در روزهای آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به افزایش ۳۲ درصدی بازدید مسافران و گردشگران نوروزی از موزه های این شهرستان گفت: تاکنون یک هزار و ۵۳۳ نفر از این موزه های بازدید کرده اند.
وی افزود: در این ایام مسافران و میهمانان نوروزی از موزه های ایلخانی، سنگ نگاره ها و موزه فسیل شناسی این شهرستان بازدید کرده و با آثار تاریخی و طبیعی این شهرستان آشنا شده اند.
طالبی اضافه کرد: شهر تاریخی مراغه با برخورداری از آثار تاریخی، طبیعی و گردشگری، یکی از شهرهای جذاب برای علاقه مندان به تاریخ و تمدن است.
گنبدهای تاریخی، رصدخانه، معبد مهر، موزه های تاریخی و صنایع دستی مراغه بیشتر مورد توجه گردشگران بوده و بیشترین میزان بازدید مربوط به رصدخانه مراغه بوده که از جمله آثار پربازدید آذربایجان شرقی نیز است.
شهرستان مراغه با حدود ۵۱۵ اثر تاریخی و تپه های شناسایی شده جزو ۱۰ شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می شود که حدود ۳۰۰ اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*