خانه / ورزشی / سهم شهرستان های آذربایجان شرقی در مسابقات ورزشی کشوری پایین است
تعداد مشاهده :» 24
6298
سهم شهرستان های آذربایجان شرقی در مسابقات ورزشی کشوری پایین است

سهم شهرستان های آذربایجان شرقی در مسابقات ورزشی کشوری پایین است

مراغه – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: سهم شهرستان های استان در مسابقات استانی، کشوری و بین المللی بسیار پایین است و هیات های ورزشی شهرستان ها باید برای برون رفت از این وضعیت برنامه ریزی کنند.

[سهم شهرستان های آذربایجان شرقی در مسابقات ورزشی کشوری پایین است]

ایوب بهتاج روز شنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی روسای ادارات ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در مراغه در گفت و گو با ایرنا به اعتبار اندک ۷۷ میلیارد ریالی ورزش شهرستان های استان در سالجاری اشاره و اظهار کرد: سال آینده سال تحول در ورزش قهرمانی و همگانی استان خواهد بود و اعتبارات تخصیصی نیز بر اساس قهرمان پروری و برگزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی پرداخت می شود.
وی گفت: هرشهرستانی که بیشترین مسابقه یا برنامه ورزشی را برگزار و قهرمان کشوری و آسیایی معرفی کند بیشترین اعتبار را دریافت خواهد کرد.
بهتاج همچنین به کاهش تعداد ورزشکاران سازمان یافته آذربایجان شرقی در سالجاری اشاره کرد و افزود: تعداد ورزشکاران بیمه شده استان امسال از ۱۵۲ هزار و ۴۱۰ نفر به ۱۴۵ هزار و ۷۵۸ نفر کاهش یافته که این وضعیت نیز باید در سال آینده بهبود و ارتقا یابد.
وی همچنین به ظرفیت های ورزش مراغه اشاره کرد و افزود: با تجهیز سالن شهید کنعانی این شهرستان به صندلی و نیز با استاندارسازی کف پوش آن، این شهرستان شرایط میزبانی مسابقات آسیایی و بین المللی را کسب خواهد کرد.
۶ هزار و ۲۰۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۸۸ هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*